неділю, 3 січня 2016 р.

Математика 5 клас "Звичайні дроби"

Тема уроку: Звичайні дроби
Мета уроку:
            навчальна: сформувати вміння знаходити дріб від числа, розв’язувати задачі, використовуючи нові знання, узагальнити поняття дробу;
            розвивальна: розвивати вміння логічно мислити, аналізувати, робити висновки;
            виховна: виховувати наполегливість, старанність, уважність.
Тип уроку: комбінований


Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання

Налаштовуємось на роботу, учні об’єднують у групи за відповідно рівня навчальних досягнень, отримують картки самоконтролю.
Перевіримо вашу готовність усними вправами.
Уважно дивимось і запам’ятовуємо.
Даю учням 2хв подивитись та запам’ятати, а потім перемикаю сторінку.
Учні відповідають на запитання та об’єднуються у три групи за фігурою, яку обрала їх група.
Записують відповіді на дошці, а потім звіряють їх за попередньою сторінкою.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Чи виникли проблеми з  виконанням домашнього завдання?
Чи всі завдання були зрозумілі?
Отже, перевіримо їх.
Ставимо оцінки за домашнє завдання у картки самоконтролю.
Отже, всі зрозуміли попередній матеріал, тому напишемо математичний диктант.
І варіант
  1. Запишіть у вигляді дробу число чотири сьомих.
  2. Довжина відрізка дорівнює 20 см. Яку довжину має четверта частина цього відрізка.
  3. У класі вчиться 35 учнів, з них 17 – дівчатка. Яку частину класу становлять дівчата?
  4. Виразіть у метрах 8 см.
  5. Виразіть у годинах 4 хв.
  6. Чим є у дробі одна друга – чисельником чи знаменником – число 2?
ІІ варіант
  1. Запишіть у вигляді дробу число сім дванадцятих.
  2. Довжина відрізка дорівнює 30 см. Яку довжину має шоста частина цього відрізка.
  3. У магазин привезли 84 кг помідорів, з них першого дня продали 52 кг. Яку частину помідорів продали першого дня?
  4. Виразіть у метрах 9 см.
  5. Виразіть у годинах 7 хв.
  6. Чим є у дробі одна друга – чисельником чи знаменником – число 1?
Математичний диктант перевіряють учні, обмінявшись зошитами та виставляють оцінки в картку самоконтролю.


ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.




Отже, мета нашого уроку – навчитися знаходити дріб від числа. Відкривайте зошити, записуйте дату та тему нашого уроку.
ІV. Актуалізація опорних знань.
Виконання усних вправ.
V Формування вмінь
Виконання письмових вправ
Перша група з середнім та достатнім рівнем навчальних досягнень виконує завдання з учителем на мультимедійній дошці.
Друга група учнів з високим рівнем навчальних досягнень виконує завдання самостійно в зошитах (№703, 705)
Другий етап роботи: перша група виконує завдання № 693 у зошитах самостійно, а друга – з вчителем на мультимедійній дошці.
Учні самі ставлять відповідні запитання та розв’язують задачу на дошці.
VІ Підсумки уроку
А підсумки уроку підведемо, розв’язавши ребус.

VІІ Домашнє завдання
Вивчити теоретичний матеріал з підручника п.25.
Виконайте вправи № 690, 692, 706, 708

Картка самоконтролю

Прізвище, імя _______________________________________________________
Група № __________________________________________________________

Вид роботи
Оцінка
1.
Домашнє завдання

2.
Математичний диктант

3.
Самостійна робота

4.
Робота з вчителем

          Підсумковий бал

Немає коментарів:

Дописати коментар