Тема уроку: Розв’язування вправ з мішаними числами
Мета уроку:
навчальна: удосконалити вміння виконувати додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками та мішаних чисел, дробові частини яких мають однакові знаменники, віднімання мішаних чисел, у яких дробова частина зменшуваного більша від дробової частини від’ємник, узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Звичайні дроби»;
розвивальна: формувати вміння узагальнювати та робити висновки, чітко висловлювати власні думки;
виховна: виховувати працелюбність, старанність, відповідальність, дисциплінованість.
навчальна: удосконалити вміння виконувати додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками та мішаних чисел, дробові частини яких мають однакові знаменники, віднімання мішаних чисел, у яких дробова частина зменшуваного більша від дробової частини від’ємник, узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Звичайні дроби»;
розвивальна: формувати вміння узагальнювати та робити висновки, чітко висловлювати власні думки;
виховна: виховувати працелюбність, старанність, відповідальність, дисциплінованість.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання
Налаштуємось на роботу, учні об’єднуються у групи., за кожне правильно виконане завдання група отримує 1 бал.
Привітання
Налаштуємось на роботу, учні об’єднуються у групи., за кожне правильно виконане завдання група отримує 1 бал.
ІІ Перевірка домашнього завдання
Учні
обмінюються зошитами, з кожної групи по 1 учню записують відповіді на дошці.
Решта перевіряють домашнє завдання за записами на мультимедійній дошці. За
потреби відповідаю на запитання учнів.
Сьогодні
у нас незвичайний і дуже відповідальний урок на тему: «Розв’язування вправ з
мішаними числами» Незвичайний тому, що це підсумковий урок з використанням
комп'ютерних та мультимедійних технологій
проведемо у вигляді подорожі, а відповідальний тому, що вам потрібно
показати свої знання з даної теми.
ІІ Формування мети, завдань уроку та
мотивація навчальної діяльності учнів
Як
ви думаєте, учні, які завдання стоять перед вами на сьогоднішньому уроці?
- повторити
запис і читання звичайного дробу;
-
повторити знаходження дробу від числа
-
повторити знаходження знаходження числа за його дробом;
-
повторити
правильні та неправильні дроби;
-
повторити
порівняння звичайних дробів з однаковими знаменниками;
-
повторити
додавання та віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками.
Отже,
ви повинні бути уважними, активними, старанними.
ІІІ Актуалізація опорних знань
На початку уроку ви об’єднались у групи. Для
кожної групи своє завдання:
І
група: вибрати дроби, менші за 1;
ІІ
група: вибрати дроби, більші за 1.
До
дошки виходить по 1 учню з кожної групи, вибирають потрібні числа.
Тепер ми можемо
вирушити у подорож, але для цього потрібно взяти наш багаж. Для цього дайте
відповіді на запитання.
ІV Узагальнення і
систематизація понять, засвоєння системи знань
Розв’яжемо
задачу.
Як перевірити чи
правильно поділив маршрут Сніговик?
Яку для цього дію потрібно
виконати?
Що отримаємо в
результаті виконання дії додавання?
Який висновок можемо
зробити?
Встановити
відповідності.
Підводжу підсумки,
котра група скільки набрала правильних відповідей.
Розв’язати рівняння.
Подарунками будуть
нараховані бали.
Робота
в групах.
Задача
1 для першої групи.
Задача
2 для другої групи.
Підводимо
підсумки.
Додаткові
завдання
Групи добре працювали.
Розумнішими всі стали.
До кожної задачі розв`язок знайшли,
І до завершення роботи успішно всі прийшли!
V. Підсумок уроку
Думаю,
що переможцями стали обидві групи, адже, ви всі добре виконали завдання,
повторили тему «Звичайні дроби» та підготувались до контрольної роботи.
VІ Домашнє завдання
Домашнє
завдання записане на дошці.
А
на завершення приводжу вислів відомого російського письменника Л. Толстого.
Немає коментарів:
Дописати коментар